Aksident fatal në punë, identifikohet shqiptari që humbi jetën në Itali (EMRI)

Publikuar tek: aktualitet, më 10:46 02-02-2018 Aksident fatal në punë, identifikohet shqiptari që humbi jetën në Itali (EMRI)

Identifikohet shqiptari që humbi jetën aksidentalisht në punë ditën e djeshme në Torino.

Sipas mediave italiane viktimë mbeti Rami Nazeraj 40 vjeç, ndërsa i plagosur mbeti edhe vëllai i tij, i cili fatmirësisht është jashtë rrezikut për jetën.

 Incidenti u shënua dje rreth orës 17:35, kur platforma ku kishin hipur dy punonjësit shqiptarë për të prerë pemët, pësoi defekt dhe u rrëzua.

Autoritetet kanë nisur hetimet për të zbuluar shkaqet e këtij incidenti tragjik në punë që shkaktoi vdekjen e shqiptarit dhe plagosjen e vëllait tjetër.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010860919952393
array(1) { ["section"]=> string(82) "aksident-fatal-ne-pune-identifikohet-shqiptari-qe-humbi-jeten-ne-itali-emri-108827" }