Aksident i rëndë hekurudhor, humbin jetën 6 persona, plagosen mbi 100 të tjerë

Publikuar tek: bota, më 14:50 15-09-2016 Aksident i rëndë hekurudhor, humbin jetën 6 persona, plagosen mbi 100 të tjerë

Të paktën 6 persona kanë humbur jetën dhe mbi 100 të tjerë janë plagosur pasi një tren mallrash është përplasur me një tren pasdagjerësh në Pakistan.

'Aljazeera' shkruan se ngjarja ka ndodhur në rajonin Multan të Penxhapit ku një tren ka ndaluar pasi goditi një person që po qëndronte tek binarët e hekurudhës.

Mësohet se në vendngjarje kanë mbërritur forca të shumta policie dhe po pubnojnë për zbardhjen e plotë të ngjarjes.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Presidenti Filipinas akuzohet për krime makabre, 1000 vrasje peshojnë mbi të
Bill Clinton përsëri mes shqiptarëve, në “Shtëpinë e Bardhë” të Sal Rusit (Foto) »
Article Logic
Execution time: 0.010432004928589
array(1) { ["section"]=> string(74) "aksident-hekurudhor-humbin-jeten-6-persona-plagosen-mbi-100-te-tjere-53001" }