Aksident horror, piloti përplaset në pistën e garës dhe humb të dyja këmbët (VIDEO)

Publikuar tek: sport, më 12:04 20-04-2017 Aksident horror, piloti përplaset në pistën e garës dhe humb të dyja këmbët (VIDEO)

Aksident horror në garat e shpejtësive me makina në kategorinë e Formula 4. Piloti Billy Monger i cili u përfshi në një përplasje të fortë gjatë garës me një makinë tjetër mbeti i mbërthyer në njëvendëshen e tij për 90 minuta.

17-vjeçari ka humbur dy këmbët në garën e zhvilluar ditën e diel.

Billy Monger ka fituar dy herë kampionatin Britanik të garave të shpejtësisë me makina u përplas në Cirkuitin e "Donington Park" në Derby të Anglisë./ NEWSPORT.AL

Momenti i përplasjes së pilotit 17-vjeçar dhe transportimi i tij për në spital:

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.037901163101196
array(1) { ["section"]=> string(86) "aksident-horror-piloti-perplaset-ne-pisten-e-gares-dhe-humb-te-dyja-kembet-video-75805" }