Aksident i rëndë, 4 të vdekur dhe qindra të plagosur

Publikuar tek: bota, më 20:05 08-01-2019 Aksident i rëndë, 4 të vdekur dhe qindra të plagosur

Një aksident i rëndë hekurudhor ka ndodhur në Republikën e Afrikës së Jugut, ku 4 persona kanë humbur jetën, ndërkohë që 620 të tjerë janë plagosur.

Janë përplasur dy trena  të cilët kanë qenë në lëvizje në të njëjtën linjë, në afërsi të kryeqytetit Pretoria.

Udhëtimet me trena në rajon janë anuluar deri në një njoftim tjetër.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010759830474854
array(1) { ["section"]=> string(58) "aksident-i-rende-4-te-vdekur-dhe-qindra-te-plagosur-148002" }