Aksident i rëndë në Francë, përplaset autobusi i shkollës, dhjetëra nxënës të plagosur

Publikuar tek: bota, më 09:39 26-01-2018 Aksident i rëndë në Francë, përplaset autobusi i shkollës, dhjetëra nxënës të plagosur

Të paktën 27 persona, shumica prej tyre nxënës kanë mbetur të plagosur pasi një autobuz shkollor në Gers të Francës jugperëndimore.

I lënduar ka mbetur edhe shoferi i autobuzit së bashku me 26 nxënës. Ndërkohë 5 nxënës mësohet të jenë në gjendje kritike për jetën.

Autobuzi po transportonte 45 nxënës dhe 5 të rritur. Ndërkohë autoritetet po hetojnë për zbardhjen e shkaqeve të aksidentit.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013317108154297
array(1) { ["section"]=> string(91) "aksident-i-rende-ne-france-perplaset-autobusi-i-shkolles-dhjetera-nxenes-te-plagosur-107980" }