Aksident i rëndë në Itali, përplasen dy trena dhe plagosen 27 persona

Publikuar tek: bota, më 07:40 14-06-2017 Aksident i rëndë në Itali, përplasen dy trena dhe plagosen 27 persona

Një aksident i rëndë ka ndodhur në Leçe të Italisë, por fatmirësisht deri tani nuk janë raportuar viktima.

Dy trena janë përplasur kokë më kokë me njëri-tjetrin duke shkaktuar 27 të plagosur, të dëreguar në spital, por nuk janë në gjendje të rëndë, ndërsa pasagjerët e tjerë kanë marrë lëndime dhe plagë të lehta (278 persona).

Ngjarja ndodhi në dalje të Galugnano, një fshat e San Donato, në provincën e Leçes rreth orës 17.30 minuta dhe dyshohet se një gabim gjatë shkëmbimit hekurudhor të trenave.  

  

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Rrezikohet shembja e ndërtesës gjigante në Londër, banorët të bllokuar nga flakët
Shkrumbohet ndërtesa gjigante në Londër, raportohet për viktima, dhjetra të plagosur »
Article Logic
Execution time: 0.013542890548706
array(1) { ["section"]=> string(74) "aksident-i-rende-ne-itali-perplasen-dy-trena-dhe-plagosen-27-persona-82404" }