Aksident i rëndë në Korçë, i plagosuri në gjendje kritike për jetën

Publikuar tek: aktualitet, më 18:56 03-05-2017 Aksident i rëndë në Korçë, i plagosuri në gjendje kritike për jetën

Një aksident i rëndë me pasojë plagosjen e dy të rinjve, njëri prej tyre në gjëndje të rëndë për jetën, ka ndodhur në afërsi të fshatit Dvoran, në rrugën nacionale Korçë-Ersekë.

Aksidenti ka ardhur si pasojë e përplasjes së dy mjeteve, konkretisht mjetit tip “Jeep” me targë AA 774 OK që i përket firmës nënkontraktore të TAP, Spiecapag dhe nje mjett tip "Volksëagen" me targë AA 302 JV.

Burimet paraprake nga vëndngjarja bëjnë me dije se drejtuesi i mjetit tip "Volksëagen" shtetasi B.B, rreth 29 vjeç, nga Durrësi, i cili është transportuar në Spitalin e Korçës ku po merr ndihmën e nevojshme mjekësore, dhe aktualisht ndodhet në gjendje të rëndë  shëndetësore.

Forcat e rendit ndodhen në terren për të zbardhur shkaqet e ngjarjes.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Bie nga kati i pestë i pallatit fëmija 10-vjeçar, në gjendje të rëndë
Fermeri shqiptar kthen bunkerin në atraksion turistik »
Article Logic
Execution time: 0.011146068572998
array(1) { ["section"]=> string(72) "aksident-i-rende-ne-korce-i-plagosuri-ne-gjendje-kritike-per-jeten-77365" }