Aksident i rëndë në Milano, treni del nga shinat, 2 të vdekur, 100 të plagosur

Publikuar tek: bota, më 10:02 25-01-2018 Aksident i rëndë në Milano, treni del nga shinat, 2 të vdekur, 100 të plagosur

Një akseident i rëndë ka ndodhur në afërsi të Milanos mëngjesin e sotëm, ku treni ka dalë nga shinat dhe si pasojë kanë mbetur 2 të vdekur dhe 100 të plagosur. Mësohet se treni doli nga shina para se të mbërrinte në stacionin Lambrate.

Treni, i cili ishte plot me udhëtarë, doli nga shinat dhe u përplas midis Trevilos dhe Pioltellos në periferi të qytetit italian rreth orës 7 të mëngjesit.

Të paktën pesë të plagosur thuhet se janë në gjendje të rëndë dhe disa pasagjerë besohet të jenë të bllokuar në rrënoja.

RaiNews24 dhe SkyTG24 raportuan se bëhet fjalë për një aksident të rëndë ku 2 persona kanë humbur jetën dhe 100 të tjerë janë plagosur. Shërbimet emergjente janë në vendngjarje dhe shkaku i aksidentit  mbetet i panjohur. Ndërsa ende nuk dihet nëse në tren udhëtonin shqiptarë.

333447.jpg

333448.jpg

333446.jpg

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.01358699798584
array(1) { ["section"]=> string(82) "aksident-i-rende-ne-milano-treni-del-nga-shinat-2-te-vdekur-100-te-plagosur-107838" }