Aksident i rëndë në SHBA, treni përplas autobusin me turistë, 4 të vdekur

Publikuar tek: bota, më 08:29 08-03-2017 Aksident i rëndë në SHBA, treni përplas autobusin me turistë, 4 të vdekur

Një aksident i rëndë me pasojë vdekjen e 4 personave dhe plagosjen e 48 të tjerëve ka ndodhur në Biloxi të Mississippit në SHBA-së.

Sipas CNN aksidenti ndodhi rreth orës 02:13 minuta me orën lokale dhe forcat e ndërhyrjes së shpejtë janë akoma në vendngjarje për të nxjerrë nga mjeti të tjerë persona të bllokuar.

Mësohet se treni përplasi autobusin duke e shtyrë rreth 100 metra, nga distanca ku mjeti kishte ndaluar. Sipas policisë autobusi kishte ndaluar mbi shinat e trenit në momentin që ndodhi aksidenti.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Shokon WikiLeaks: CIA ju përgjon me ato që s’ua pret mendja
Shoferin e zë gjumi në timon, humb kontrollin dhe përplas autobusin me 84 pasagjerë (Video) »
Article Logic
Execution time: 0.010568857192993
array(1) { ["section"]=> string(77) "aksident-i-rende-ne-shba-treni-perplas-autobusin-me-turiste-4-te-vdekur-71147" }