Aksident i rëndë në Tiranë, autobusi i Kamzës përplaset me autobusin e nxënësve të shkollës: 4 fëmijë në spital

Publikuar tek: aktualitet, më 13:42 19-01-2017 Aksident i rëndë në Tiranë, autobusi i Kamzës përplaset me autobusin e nxënësve të shkollës: 4 fëmijë në spital Foto nga vendngjarja

Një ngjarje e rëndë është shënuar para pak minutash në zonën e Laprakës.

Raportohet se në rrugën "Dritan Hoxha",afër pallateve "Gintash", janë perplasur autobuzi i linjës së Kamzës me autobuzin me nxënes shkolle, për pasojë janë lënduar katër fëmijë të cilët janë dërguar me urgjencë për kontroll në QSUT. Sipas burimeve dy fëmijë të moshës 8 dhe 11 vjeç kanë pësuar dëmtime të lehta ndërsa fatmirësisht kanë patur të vendosur edhe rripin e sigurimit. Shkak i aksidentit dyshohet të ketë qenë një manovër e gabuar e drejtuesit të autobusit të nxënësve por hetimet mbi ngjarjen vazhdojnë.

auto.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Godet murin rrethues, plagoset shoferi dhe e shoqja por policia e prangos
“Me mamanë kam vuajtur sa vetëm shpirti im e di”, historia e trishtë e 20 vjeçarit që kërkon ndihmë »
Article Logic
Execution time: 0.010969877243042
array(1) { ["section"]=> string(115) "aksident-i-rende-ne-tirane-autobusi-i-kamzes-perplaset-me-autobusin-e-nxenesve-te-shkolles-4-femije-ne-spital-66018" }