Aksident i tmerrshëm në Guatemala, 21 të vdekur, mes tyre edhe 9 fëmijë

Publikuar tek: bota, më 13:36 22-12-2019 Aksident i tmerrshëm në Guatemala, 21 të vdekur, mes tyre edhe 9 fëmijë Autobusi ku humbën jetën 21 viktima, mes tyre 9 fëmijë

21 persona, midis tyre edhe 9 fëmijë kanë mbetur të vdekur dhe qindra të tjerë janë plagosur si pasojë e një aksidenti në Guatemalën lindore.

Në aksident u përfshinë një autobus me pasagjerë dhe një kamion. Agjensia Kombëtare e Katastrofave njoftoi se përplasja që rezultoi fatale u regjistrua orët e para të mëngjesit të së shtunës, dhe sipas mediave të huaja, kamioni ka përplasur nga pas autobusin ku ndodheshin viktimat.

Presidenti i Guatemalës, Alejandro Giammattei përmes një postimi në Twitter shprehu ngushëllimet e tij për familjet e viktimave të aksidentit tragjik.

Drejtuesit e të dyja automjeteve janë ndaluar dhe po merren në pyetje nga autoritetet vendase, ndërkaq të plagosurit po marrin ndihmën e nevojshme dhe janë nën kujdesin e bluzave të bardha.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011775016784668
array(1) { ["section"]=> string(76) "aksident-i-tmerrshem-ne-guatemala-21-te-vdekur-mes-tyre-edhe-9-femije-190081" }