Aksident masiv me 56 të plagosur, mjegulla shkakton kaos në Teksas

Publikuar tek: bota, më 15:36 01-01-2019 Aksident masiv me 56 të plagosur, mjegulla shkakton kaos në Teksas

Plot 26 automjete janë përfshirë në një aksident masiv në Austin të Teksasit, në SHBA.

Shkak për aksidentin është bërë mjegulla në rrugën që lidh qytetin Austin me Travis Country.

Makinat janë përplasur njëra me tjetrën për shkak të shikueshmërisë së ulët të shkaktuar nga mjegulla.

Autoritetet bëjnë me dije se 56 persona të plagosur janë transportuar në spital me dëmtime që varjojnë nga të lehta në serioze.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011545896530151
array(1) { ["section"]=> string(72) "aksident-masiv-me-56-te-plagosur-mjegulla-shkakton-kaos-ne-teksas-147188" }