Aksident masiv në Nepal, vdesin 31 udhëtarë, disa dhjetra mbeten të plagosur

Publikuar tek: bota, më 19:56 28-10-2017 Aksident masiv në Nepal, vdesin 31 udhëtarë, disa dhjetra mbeten të plagosur

Të paktën 31 persona humbën jetën, ndërsa 15 janë lënduar sot në një aksident me autobus në rrugën drejt Katmandusë, në rreth 80 kilometra në kryeqytetin e Nepalit.

Autobusi ka dalë nga rruga dhe ka rënë në lumin Trishuli, i cili është  njohur për rrymat e shpejta dhe të forta të ujit, njoftuan autoritetet lokale.

Në vendin e aksidentit menjëherë kanë arritur pjesëtarë të ushtrisë dhe zhytës të cilët janë përpjekur që të gjejnë të mbijetuar të cilët janë bllokuar në automjet, shkruan Portalb. Tani për tani nuk dihet se sa njerëz saktë ndodheshin në autobus.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Nuk pritej, ky shtet europian do të njohë zyrtarisht pavarësinë e Katalonjës
Renzi shuan dyshimet, Lombardia dhe Veneto nuk janë si Katalunja »
Article Logic
Execution time: 0.010296821594238
array(1) { ["section"]=> string(80) "aksident-masiv-ne-nepal-vdesin-31-udhetare-disa-dhjetra-mbeten-te-plagosur-97575" }