Aksident në Elbasan, ‘Mitsubishi’ përplaset me 3 makina të parkuara

Publikuar tek: aktualitet, më 09:22 04-01-2018 Aksident në Elbasan, ‘Mitsubishi’ përplaset me 3 makina të parkuara ilustruese

Një aksident është shënuar mbrëmjen e djeshme në Elbasan.

4 makina janë përfshirë në një aksident, pasi drejtuesi i mjetit tip “Mistsubishi” në gjendje të dehur ka humbur kontrollin dhe është përplasur me 3 mjete të tjera të parkuara.

“Specialistët e Seksionit të Qarkullimit Rrugor, në Komisariatin e Policisë Elbasan, bënë arrestimin në flagrancë të  shtetasit Nuri Allkja, 62 vjeç banues në Elbasan.

Arrestimi i tij, u bë pasi në Lagjen “5 Maji” është kapur në flagrancë nga shërbimet e Policisë Rrugore duke drejtuar mjetin tip “Mitsubishi” në gjendje të dehur dhe ka përplasur tre mjete të parkuara.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Elbasan për veprime të mëtejshme për veprën penale "Drejtimi i automjetit në gjendje të dehur parashikuar nga Kodi Penal”, sqaron policia. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Aksident në Tiranë-Durrës, 3 makina përfundojnë në kanal
Ambasada Amerikane kujton të kaluarën, kthehet pas në kohë me këtë FOTO »
Article Logic
Execution time: 0.010298013687134
array(1) { ["section"]=> string(71) "aksident-ne-elbasan-mitsubishi-perplaset-me-3-makina-te-parkuara-105361" }