Aksident në Formula 1 në Rusi, por piloti Carlos Sainz është mirë me shëndet

Publikuar tek: sport, më 12:48 10-10-2015

Carlos Sainz Jnr u dërgua menjëherë në spital pas përplasjes në praktikën finale të Cmimit të madh të Rusisë për Formula 1. 

Në xhiron e 13-të makina doli jashtë kontrollit, u përplas me murin duke dështuar të kthehej përpara qoshes dhe mori përpara gjithë barrierat.

21 vjeçari siç duket dhe raportojnë mediat ndërkombëtare e kaloi pa problem shqetësuese, por është dërguar menjëherë në spital.

Franz Tost, drejtues I ekipit Toro Rosso tha për median: Sikurse jam informuar, ai është koshient. Tani është me doktorët dhe në fund do të japin një vlerësim për kushtet e tij, nëse janë mirë ose jo. 

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0074529647827148
array(1) { ["section"]=> string(81) "aksident-ne-formula-1-ne-rusi-por-piloti-carlos-sainz-eshte-mire-me-shendet-22799" }