Aksident në Gjirokastër, humb jetën kreu i Omonia-s, plagosen 3 të tjerë

Publikuar tek: aktualitet, më 14:49 05-08-2015 Aksident në Gjirokastër, humb jetën kreu i Omonia-s, plagosen 3 të tjerë Foto nga vendngjarja

Një aksident automobilistik në Gjirokastër i ka marrë jetën kreut dhe themeluesit të shoqatës së minoritarëve grekë Omonia, Theodhori Bezhani.

Bezhani ka humbur jetën si pasojë e aksidentit automobilistik në aksin rrugor Gjirokastër-Kakavijë, ku automjeti i tij ka dalë nga rruga për shkak të shpejtësisë së madhe pranë fshatit Jergucat. Raportohet se nga aksidenti kanë mbetur të plagosur edhe 3 persona të tjerë, të cilët janë transportuar në spitalin e Gjirokastrës. Policia ka mbërritur në vendngjarje dhe ka nisur hetimet për zbardhjen e shkaqeve të aksidentit me pasojë vdekjen e kreut te Omonias.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Situata në Tetovë, Nishani bisedë telefonike me kryetaren Arifi
Gjen vilë për 1 euro në muaj por me kusht.. të trajtojë pronarin si skllav »
Article Logic
Execution time: 0.01334810256958
array(1) { ["section"]=> string(76) "aksident-ne-gjirokaster-humb-jeten-kreu-i-omonia-s-plagosen-3-te-tjere-17810" }