Aksident në hyrje të Velipojës, përplasen dy makina njëra përfundon në kanal

Publikuar tek: aktualitet, më 18:40 07-06-2015 Aksident në hyrje të Velipojës, përplasen dy makina njëra përfundon në kanal

Një aksident automobilistik ka ndodhur para mak minutash në hyrje të Velipojës te vendi i njohur si “Harku i Berdicës”, fatmirësisht pa dëme në njerëz.

Shkak i aksidentit është bërë shpejtësia e madhe e mjetit tip “Benz” me targa AA 233 AD, ku pas përplasjes me automjetin me targa “SH 0220 E” ka dalë jashtë rrugës duke u përmbysyr në një kanal, gjatë tentativës për të shmangur përplasjen. Policia ka mbërritur në vendngjarje dhe u ka ofruar ndihmën e parë të aksidentuarve.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Plagosja në Shkodër, policia arreston 5 persona
Aksident në aksin rrugor Librazhd-Elbasan, plagosen 5 persona »
Article Logic
Execution time: 0.012053966522217
array(1) { ["section"]=> string(81) "aksident-ne-hyrje-te-velipojes-perplasen-dy-makina-njera-perfundon-ne-kanal-12922" }