Aksident në minierë, humbin jetën 36 persona dhe 5 punonjës të kërkim-shpëtimit

Publikuar tek: bota, më 16:02 28-02-2016 Aksident në minierë, humbin jetën 36 persona dhe 5 punonjës të kërkim-shpëtimit Foto ilustruese

Rrjedhja e gazit të metanit në një minierë qymyri në Rusi ka shkaktuar një shpërthim të fuqishëm duke shembur pjesën më të madhe të galerisë.

Si pasojë aksidentit të rëndë kanë humbur jetën 36 minatorë, ndërsa zyrtarët rus bënë me dije se 5 punonjës të ekuipazhit të kërkim shpëtimit kanë mbetur të vrarë gjatë tentativës për të shpëtuar minatorët.

Gjatë momentit të shpërthimit në minierë ndodheshin 111 punëtorë, 81 prej të cilëve u shpëtuan.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Iran, reformatorët kryesojnë ndjeshëm në zgjedhjet legjislative
Rusia nuk pyet për armëpushimin, bombardon 6 qytete në Siri »
Article Logic
Execution time: 0.011399030685425
array(1) { ["section"]=> string(84) "aksident-ne-miniere-humbin-jeten-36-persona-dhe-5-punonjes-te-kerkim-shpetimit-33750" }