Aksident rrugor me 21 të vdekur në Kairo, shkak mjegulla dhe shpejtësia e lartë

Publikuar tek: bota, më 15:11 31-01-2016 Aksident rrugor me 21 të vdekur në Kairo, shkak mjegulla dhe shpejtësia e lartë Foto ilustruese

Një aksident masiv ka ndodhur në rrugët e Kairos në Egjipt me pasojë vdekjen e 21 personave si pasojë e përplasjes së dhjetrëra automjeteve.

Nga aksidenti i rëndë kanë mbetur të plagosur edhe 16 persona të tjerë, shumë prej tyre në gjendje të rëndë për jetën. Sipas mediave vendase, aksidenti ka ndodhur pasi një numër i madh automjetesh janë përplasur me njëra-tjetrën në një prej autostradave pranë Kairos, për shkak të mjegullës se dendur dhe shpejtësisë tej normave.

Rreth 10,000 persona humbin jetën çdo vit si pasojë e aksidenteve në Egjipt, kjo për shkak të infrastukturës së dobët dhe shkeljes së shpeshtë të rregullave të qarkullimit.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0072410106658936
array(1) { ["section"]=> string(84) "aksident-rrugor-me-21-te-vdekur-ne-kairo-shkak-mjegulla-dhe-shpejtesia-e-larte-31403" }