Aksident tragjik në Gjirokastër, humb jetën fëmija 2 vjeç dhe një police, 8 të tjerë të plagosur

Publikuar tek: foto-e-dites, më 07:24 25-07-2016 Aksident tragjik në Gjirokastër, humb jetën fëmija 2 vjeç dhe një police, 8 të tjerë të plagosur Foto nga vendi i ngjarjes

Aksident tragjik në Gjirokastër.  Një prej të plagosurve është në gjendje kritike për jetë, ndërkohë që 5 të plagosurit e tjerë janë nisur drejt Tiranës me ambulancë.

Më herët u njoftua se të 7 të plagosurit e aksidentit që i mori jetën 3 personave, 2 prej të cilëve të mitur janë nisur drejt Tiranës për shkak të gjendjes së tyre të rënduar.

Aksidenti tragjik ndodhi mesditën e djeshme në aksin rrugor Gjirokastër-Kakavijë ku një automjet tip “Benz” me targa zviceriane është përplasur me një furgon pasagjerësh në afërsi të fshatit Mashkullore dhe për pasojë ka gjetur vdekjen shtetësja, Albana Hasani që udhëtonte me "Benzin",  vajza e saj me iniciale D.D 9-muajshe dhe dhe L.L 1 vjeç e gjysmë nga Kosova.

Sipas të dhënave, Albana Hasani ishte komisare tek përgjimet.

Nga të dhënat paraprake mësohet se parakalimi i gabuar i fugonit ka qenë shaktari i këtij aksidenti. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010459899902344
array(1) { ["section"]=> string(100) "aksident-tragjik-ne-gjirokaster-humb-jeten-femija-2-vjec-dhe-nje-police-8-te-tjere-te-plagosur-47622" }