Aksident tragjik në Itali, vdes 16-vjeçarja shqiptare

Publikuar tek: aktualitet, më 15:25 23-04-2019 Aksident tragjik në Itali, vdes 16-vjeçarja shqiptare

Një aksident tragjik ka ndodhur pasditen e djeshme  në Pordenone të Italisë, ku kanë mbetur të vdekur dy të rinj, 16-vjeçarja Elisa Pitussi, me origjinë nga qyteti i Durrësit dhe Catalin Fendic, një 19-vjeçar me origjinë nga Maroku, të dy rezidentë në Spilimbergo.

Ngjarja e rëndë  ka ndodhur, në një rrugë mes Spilimbergo dhe San Giorgio della Richinvelda, si pasojë e humbjes së kontrollit nga 19-vjeçari në rrethana ende të paqarta.

Pavarësisht se në ndihmë të tyre shkoi edhe një helikopter, dy të rinjtë  fatkeqësisht kanë humbur jetën në vendngjarje.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0071699619293213
array(1) { ["section"]=> string(59) "aksident-tragjik-ne-itali-vdes-16-vjecarja-shqiptare-161553" }