Aksident tragjik në mes të autostradës, makina përplaset me 'Audi-n' e shqiptarëve, vdesin dy vajza 20-vjeçare (FOTO)

Publikuar tek: rajon, më 19:07 30-05-2020 Aksident tragjik në mes të autostradës, makina përplaset me 'Audi-n' e shqiptarëve, vdesin dy vajza 20-vjeçare (FOTO) Claudia Marioli dhe Giulia Vangelisti

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në autostradën 42 që lidh Esinen me Darfo Boario Terme në Brescia.

Një makinë tip 'opel' që drejtohej nga dy vajza, Claudia Marioli dhe Giulia Vangelisti, përkatësisht 20 dhe 21 vjeç, u përplas me makinën tip 'Audi' ku ndodhej një tunizian dhe katër shqiptarë. Si pasojë e aksidentit, kanë mbetur të vdekur dy të rejat.

7.jpg

Audi me shqiptarët brenda po lëvizte në drejtim të kundërt. Ata kanë mbetur të plagosur, ku dy ndodhen në gjendje të rëndë për jetën, ndërsa të tjerët janë jashtë rrezikut. Për nxjerrjen e tyre nga makina u desh ndërhyrja e shërbimit zjarrfikës.

8.jpg

Policia e Brescia ka nisur hetimet për zbardhjen e plotë të rrethanave dhe shkaqeve të aksidentit.

9.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010322093963623
array(1) { ["section"]=> string(118) "aksident-tragjik-ne-mes-te-autostrades-makina-perplaset-me-audi-n-e-shqiptareve-vdesin-dy-vajza-20-vjecare-foto-208441" }