Aksident tragjik/ Përplasen 2 furgona, të paktën 28 të vdekur

Publikuar tek: bota, më 20:32 14-11-2019 Aksident tragjik/ Përplasen 2 furgona, të paktën 28 të vdekur

Një aksident tragjik ditën e sotme ka ndodhur në Iran.

Mësohet se dy furgonat u përplasën me njëri-tjetrin pranë qytezës së Khash, në juglindje të provincës së Sistan dhe Baluchistan.

Sipas mediave ndërkombëtare, bëhet me dije se nga përplasja e dy furgonave humbën jetën të paktën 28 persona dhe 21 të tjerë mbetën të plagosur.

Sakaq, viktimat janë shtetas afganë dhe kjo nuk është hera e parë kur kjo zonë përdoret nga trafikantët për transportimin e emigrantëve të jashtëligjshëm nga kufiri.

76a36cd5-c389-4cae-b61c-940ba5d992aa_wide_fallback.png

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Dështimi për emërimin e komisionit të ri, BE ndërmerr veprime juridike kundër Britanisë së Madhe  
»
Article Logic
Execution time: 0.011759042739868
array(1) { ["section"]=> string(66) "aksident-tragjik-perplasen-2-furgona-te-pakten-28-te-vdekur-185917" }