Aksident tragjik, treni përplaset dhe shpërthen në flakë, të paktën 33 të vdekur në Kongo

Publikuar tek: bota, më 23:06 12-11-2017 Aksident tragjik, treni përplaset dhe shpërthen në flakë, të paktën 33 të vdekur në Kongo

Të paktën 33 pasagjerë raportohet se kanë humbur jetën pas përplasjes fatale të një treni në Republikën Demokratike të Kongos, Afrikë.

Sipas radiostacionit të Kombeve të Bashkuara, Okapi, treni u përplas në një kanion të thepisur dhe shpërtheu në flakë pasi ishte ngarkuar me materiale të djegshme. Dhjetra persona të tjerë kanë mbetur të plagosur.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Të paktën 6 të vdekur, dëme të shumta materiale nga tërmetet 7.4 ballë (Video)
Tërmeti i fuqishëm shkund ‘Live’ studion e televizionit, shkon të 30 numri i viktimave (Video) »
Article Logic
Execution time: 0.013455152511597
array(1) { ["section"]=> string(93) "aksident-tragjik-treni-perplaset-dhe-shperthen-ne-flake-te-pakten-33-te-vdekur-ne-kongo-99320" }