Aksidenti i mikrobusit me nxënës, Nikolla viziton 16 vjeçaren e plagosur

Publikuar tek: aktualitet, më 14:32 12-03-2018 Aksidenti i mikrobusit me nxënës, Nikolla viziton 16 vjeçaren e plagosur Lindita Nikolla, Ministre e Arsimit

Ministrja e Arsimit Lindita Nikollla viziton në spitalin universitar të Traumës 16 vjeçaren e aksidentuar në aksin Berat-Skrapar.

Ajo i ka uruar vajzës shërim dhe rikthim sa më të shpejtë në shkollë. Nga ana e saj, Nikolla ka kërkuar angazhimin maksimal të mjekëve, të cilët janë shprehur se gjendja e vajzës është e qendrueshme.

Kujtojmë se në aksidentin e ndodhur në aksin Berat-Skrapar pranë fshatit Vërzhezhë u plagosën 9 të rinj, nga të cilët 16 vjeçarja paraqitet me frakturë të femurit të majtë dhe me spostim të klavikulës. Ajo u transportua në spitalin universitar të Traumës, nga ku do ti nënshtrohet ndërhyrjes kirurgjikale.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « KODI I KUQ që zbuloi trafikantin ndërkombëtar të TIGRAVE, kërkohej nga INTERPOL
Ngjarje tragjike, NËNA DHE FOSHNJA vdesin në maternitet »
Article Logic
Execution time: 0.010571956634521
array(1) { ["section"]=> string(78) "aksidenti-i-mikrobusit-me-nxenes-nikolla-viziton-16-vjecaren-e-plagosur-113009" }