Aksidenti i rëndë në Athinë, flet vajza e shqiptarit: Ishim vonë për në shkollë, babi po nxitonte

Publikuar tek: bota, më 10:39 25-05-2018 Aksidenti i rëndë në Athinë, flet vajza e shqiptarit: Ishim vonë për në shkollë, babi po nxitonte Aksidenti ne Athine

Një ditë pas aksidentit të rëndë që ndodhi në Athinë, ku makina që drejtohej nga një shqiptar mori përpara njerëzit para stacionit të autobusit duke lënë 1 të vdekur e 4 të plagosur, mediat greke zbardhin pjesë nga dëshmia e vajzës.

“Ne ishim vonë për në shkollë. Babi po nxitonte. Unë nuk e kuptova se çfarë ndodhi. Kam dëgjuar një bam dhe pastaj kuptova, ishim goditur”-u shpreh vajza 9 vjeçare.

Shqiptari 44-vjeçar humbi kontrollin e mjetit dhe u përplas me stacionin e autobusit.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0097148418426514
array(1) { ["section"]=> string(101) "aksidenti-i-rende-ne-athine-flet-vajza-e-shqiptarit-ishim-vone-per-ne-shkolle-babi-po-nxitonte-122046" }