Aksidenti me 3 viktima në Shkodër, zbardhet e shkuara e shoferit të Fuoristradës, ish-i dënuar dhe i liruar nga presidenti

Publikuar tek: aktualitet, më 12:38 19-02-2018 Aksidenti me 3 viktima në Shkodër, zbardhet e shkuara e shoferit të Fuoristradës, ish-i dënuar dhe i liruar nga presidenti

Zbardhet e shkuara e errët e drejtuesit të fuoristradës, e cila u përfshi në aksidentin e djeshëm në aksin Shkodër-Velipojë, ku për pasojë humbën jetën 3 persona, babai me dy fëmijët e tij të mitur, ndërsa vajza 10-vjeçare është në gjendje kome, ndërsa nëna e fëmijëve në gjendje të rëndë në spital.

Mësohet se Sokol Mujaj ka qenë më parë i dënuar për trafik armësh në Malin e Zi në 2004-ën. Konkretisht, i dënuar me 8 vite burg për trafik raketash

Policia shqiptare në atë kohë në bashkëpunim me policinë e Malit te Zi goditën një rrjet trafiku ndërkombëtar të armëve, duke arrestuar 4 pjestarë të këtij rrjeti, Sokol Mujaj, Ilmi Isufi, Armir Troshani dhe Mentor Canin, të gjithë banorë të qytetit të Shkodrës. Policia shqiptare sekuestroi nga trafikantët 3 raketa tokë – ajër të tipit STELA 2 M, të cilat do të trafikoheshin jashtë Shqipërisë.

Por, në 2010-ën, kohë kur president ishte Bamir Topi dhe përfitoi nga amnistia, duke iu falur kështu 2 vite burg.

Edhe vëtë Mujaj bashkë me Ndrek Gjergjin, të cilët udhëtonin në mjetin fuoristradë mbetrën të plagosur, por janë jashtë rrezikut për jetën.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Abuzimi me rrugët, Apeli merr vendim për dy ish-zyrtarët e arrestuar
TRAGJEDIA/ “Nëna u përmend dhe kërkoi fëmijët”, deklarata drithëruese e mjekes në Shkodër »
Article Logic
Execution time: 0.01244592666626
array(1) { ["section"]=> string(127) "aksidenti-me-3-viktima-ne-shkoder-zbardhet-e-shkuara-e-shoferit-te-fuoristrades-ish-i-denuar-dhe-i-liruar-nga-presidenti-110741" }