Aksidenti me një të vdekur dhe 5 të plagosur, arrestohet shoferi i 'Toyota-s'

Publikuar tek: aktualitet, më 08:37 04-05-2019 Aksidenti me një të vdekur dhe 5 të plagosur, arrestohet shoferi i 'Toyota-s'

Arrestohet shoferi i "Toyota-s', shtetasi F.H., 27 vjeç, banues në Korçë, i cili shkaktoi aksidentin e rëndë ditën e djeshme në Peqin.

 Sipas policisë sutomjeti tip 'Toyota' kreu parakalim të gabuar dhe u përplas me një automjet tjetër e si pasojë humbi jetën një grua dhe u plagosën rëndë pesë të tjerë.

Viktima është Fatime Braho, ndërsa të plagosurit që po marrin ndihmë mjekësore në spital janë: Kamer Beqiri, Gezim Braho, Kristian Hoxhallari, Ismail Hoxhallari dhe Florent Hoxhallari.

Makina në të cilën ndodhej viktima, ishin duke u kthyer nga një gëzim familjar, nga Durrësi në drejtim të Korçës ku banonin.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « TABELAT në gjuhën greke, banorët marrin vetë në dorë situatën (Ç’kanë bërë sot)
Ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar, arrestohet 29 vjeçari në Durrës (EMRI) »
Article Logic
Execution time: 0.015212059020996
array(1) { ["section"]=> string(81) "aksidenti-me-nje-te-vdekur-dhe-5-te-plagosur-arrestohet-shoferi-i-toyota-s-162902" }