Aksidenti me vdekje në autostradën Tiranë-Durrës, shpallet i pafajshëm ish-deputeti

Publikuar tek: aktualitet, më 13:14 01-03-2018 Aksidenti me vdekje në autostradën Tiranë-Durrës, shpallet i pafajshëm ish-deputeti

Pushohen hetimet ndaj ish-deputetit të PDIU Aqif Rakipi.

Është ky vendimi i marrë sot nga Gjykata e Tiranës e cila ka pranuar kërkesën e prokurorisë për të pushuar hetimet ndaj ish-deputetit i cili u përfshi në një aksident në autostradën Tiranë-Durrës me pasojë vdekjen 54 vjeçarit Seit Sorra në gusht të vitit 2017.

Sipas ekspertëve, viktima i ka prerë rrugën ish-deputetit i cili ka patur një fushëpamje të kufizuar dhe nuk ka parë 54-vjeçarin i cili ka zbritur nga furgoni kur është përplasur nga makina e ish-deputetit. As familjarët e viktimës nuk kanë patur pretendime për këtë rast ndaj Gjykata e ka mbyllur njëherë e mirë këtë hetim.

Në këto kushte, Gjykata e Tiranës pranoi kërkesën e prokurorisë, duke vendosur pushimin e hetimeve ndaj Aqif Rakipit.

rakipi-aqif-1.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « RRITEN ÇMIMET, ja për cilat produkte bëhet fjalë
5 ton marijuanë Shqipërie në Itali, mes të arrestuarve edhe ish-shefi i antidrogës në Vlorë, përballja e hershme me deputetin e PD (EMRI-FOTO) »
Article Logic
Execution time: 0.011995077133179
array(1) { ["section"]=> string(89) "aksidenti-me-vdekje-ne-autostraden-tirane-durres-shpallet-i-pafajshem-ish-deputeti-111876" }