Aksidenti tragjik në Maminas, prokuroria zbardh hetimet e para: Të dyja mjetet ishin me shpejtësi

Publikuar tek: aktualitet, më 13:21 22-02-2018 Aksidenti tragjik në Maminas, prokuroria zbardh hetimet e para: Të dyja mjetet ishin me shpejtësi

Dalin në dritë të tjera detaje lidhur me aksidentin e ndodhur në orët e vona të natës së mbrëmshme në autostradën Tiranë-Durrës, pranë zonës së Maminasit.

Sipas hetimeve të para të prokurorisë, të dyja makinat e përfshira në aksident ishin me shpejtësi, por më të lartë e kishte Benz-i që përplasi nga pas taksinë, ku humbën jetën taksisti Bujar Agalliu 60 vjeç dhe pasagjerja e tij, Elena Avdualli 23 vjeçe.

Sipas prokurorisë mjetet kishin distancë mes tyre 600-800 metra, por Benzi po ecte me shpejtësi më të lartë dhe e ka goditur nga pas mjetin taksi, pranë një karburanti.  

Po ashtu, është sqaruar se Benzi ishte në pronësi me dokumente të Darda Gjekajt  nga Shkodra, por ky i fundit ia kishte shitur në janar fatjon Zhaporjas 34 vjeç.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « ALARMI për fruthin, shfaqet i dyshuari i parë në Kukës
Vrasja e Devi Kasmit, Apeli merr vendimin për 4 të arrestuarit, mungoi ‘killeri’ grek »
Article Logic
Execution time: 0.010743856430054
array(1) { ["section"]=> string(102) "aksidenti-tragjik-ne-maminas-prokuroria-zbardh-hetimet-e-para-te-dyja-mjetet-ishin-me-shpejtesi-111104" }