Aksidentohet autobusi i të rinjve, 6 futbollistë të vdekur dhe shumë të plagosur

Publikuar tek: bota, më 18:39 20-09-2020 Aksidentohet autobusi i të rinjve, 6 futbollistë të vdekur dhe shumë të plagosur

Një aksident i rëndë ka ndodhur në regjionin Ashanti në Ganë, ku është aksidentuar një autobus.

Autobusi ka përfunduar në lumë, ndërsa si pasojë deri më tani janë konfirmuar 6 futbollistë të rinj të vdekur.

“Lidershipi i GFA dhe NJC kanë mësuar për vdekjen e gjashtë lojtarëve të rinj, gjatë së shtunës, 18 shtator, 2020, në Offinso, afër Kumasi, në regjionin Ashanti”, njoftojnë autoritetet ganeze.

Ky lajm ka trishtuar gjithë botën e futbollit, ndërsa mediet ganeze thonë se futbollistët shiheshin si talente të së ardhmes.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.01137113571167
array(1) { ["section"]=> string(86) "aksidentohet-autobusi-i-te-rinjve-6-futbolliste-te-vdekur-dhe-shume-te-plagosur-221043" }