Aksidentohet autobusi me turistë, 33 të vdekur

Publikuar tek: bota, më 14:45 14-02-2017 Aksidentohet autobusi me turistë, 33 të vdekur

Të paktën 33 persona kanë humbur jetën dhe disa të tjerë janë plagosur si pasojë e një aksidenti në Taivan.

Sipas ‘Reuters’ autobusi po transportonte 44 persona dhe shkak i aksidentit është bërë shpejtësia e madhe.

Bëhet me dije se pasagjerët ishin turistë rreth moshës  50-70 vjeç dhe ishin duke u kthyer në shtëpi pasi kishin vizituar një fermë në rajonin e Taichung.

Ky është aksidenti i dytë më i rëndë në Taivan pas afro 30 vitesh.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Trudeau zhgënjen shumë njerëz, refuzon të dënojë vendimin e Trump për refugjatët
Ivanka Trump magjepset pas kryeministrit kanadez, takimi mes tyre komentohet në gjithë botën (Foto) »
Article Logic
Execution time: 0.013170957565308
array(1) { ["section"]=> string(51) "aksidentohet-autobusi-me-turiste-33-te-vdekur-68683" }