Aksidentohet me makinë Princi Philip i Mbretërisë së Bashkuar

Publikuar tek: bota, më 20:48 17-01-2019 Aksidentohet me makinë Princi Philip i Mbretërisë së Bashkuar

Princi Philipp i Mbretërisë së Bashkuar, bashkëshort i Mbretëreshës Elizabeth II, është përfshirë në një aksident me makinë.

Lajmin e bën me dije Pallati Mbretëror duke theksuar se Princi 94-vjeçar ka shpëtuar pa lëndime serioze. Princi Philipp ishte duke e ngarë vetëm makinën tip “Range Rover” kur ka humbur kontrollin dhe ka dalë nga rruga kryesore duke u përplasur me një makinë tjetër.

Sipas dëshmitarëve, makina e Dukës së Edinburgut u përmbys. Persona që gjendeshin aty pranë ndihmuan Princin të dilte nga makina, dhe thanë se ishte i tronditur, por i vetëdijshëm.

dfgrhjtrjyghjghjghj.jpg

xdfgdfhdrhjertj.jpg

fghfghjtrr6yjir4tjj.jpg

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011931180953979
array(1) { ["section"]=> string(68) "aksidentohet-me-makine-princi-philip-i-mbreterise-se-bashkuar-149233" }