Aksidentohet rëndë shqiptari në Itali, transportohet me helikopter në spital

Publikuar tek: rajon, më 22:34 31-10-2020 Aksidentohet rëndë shqiptari në Itali, transportohet me helikopter në spital Foto ilustruese

Një shqiptar është aksidentuar me makinë pasditen e sotme në Ascoli të Italisë. 26-vjeçari ishte duke udhëtuar me “Peugeot” ku doli nga rruga duke u përplasur me bordurat mbrojtëse.

 

Si pasojë e shpejtësisë së lartë, përplasja ishte mjaft e fortë duke i shkaktuar atij disa plagë serioze.

26-vjeçari u transportua me shpejtësi me helikopter drejt spitalit për të marrë ndihmën e menjëhershme mjekësore.

Mediat italiane raportojnë se i riu, identiteti i të cilit nuk bëhet me dije, ndodhet në reanimacion në kujdesin e mjekëve. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Dy shqiptarë kapen me kokainë, njëri tenton t’i ikë policisë, ja çfarë u gjet në apartamente
Situatë e rënduar edhe në Malin e Zi, 7 vikima dhe 275 raste të reja me COVID në 24 orët e fundit »
Article Logic
Execution time: 0.011013984680176
array(1) { ["section"]=> string(82) "aksidentohet-rende-shqiptari-ne-itali-transportohet-me-helikopter-ne-spital-225969" }