Aksidentoi për vdekje italianin, rrëfehet shqiptarja: U përpoq të më përdhunonte

Publikuar tek: bota, më 17:55 05-01-2019 Aksidentoi për vdekje italianin, rrëfehet shqiptarja: U përpoq të më përdhunonte

Policia italiane ka arrestuar këtë të premte shqiptaren Aurela Perhati, e cila akuzohet për vrasjen e 53-vjeçarit italian, Massimo Garrita.

Ngjarja ka ndodhur pasditen e 31 dhjetorit,ku pas aksidentit 24 vjeçarja shqiptare është larguar nga vendngjarja.

Së fundmi, Perhati ka dhënë dëshminë e saj, në të cilën tregon se gjithçka ka ndodhur për vetëmbrojtje, pasi viktima kishte tentuar ta përdhunonte.

Sipas saj,viktima është përpjekur ta dhunojë seksualisht duke e detyruar të zbres nga automjeti në një zonë të izoluar. Ajo ka mundur të largohet e gjatë manovrës me makinë e ka aksidentuar.

Megjithatë,  për policinë italiane motivet e ngjarjes mbeten ende të paqarta.

Avokati i saj, Luca Amario ka rrëfyer për një media radiofonke në Itali versionin e vajzës.

‘Ishte një ngjarje tragjike dhe fatkeqe. Perhati është shprehur se çdo gjë e bëri për t’iu shmangur tentativës për dhunë seksuale. Ishte vetë ajo që ia sqaroi hetuesve se Garitta i kishte pantallonat e ulura. Dhe ky është një element i rëndë që askush s’e ka përmendur, por që në fakt e ka tronditur vazjën. Aurela ka deklaruar se ka mundur të dalë nga makina bashkë me të. Dhe kur e pa veten në një pozitë më të mirë se sa viktima, ajo i ka dhënë makinës shpejt për t’u larguar, por ndërkohë ishte errësirë dhe e ka përplasur atë pasi nuk e ka parë’, tregon avokati.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012147188186646
array(1) { ["section"]=> string(85) "aksidentoi-per-vdekje-italianin-rrefehet-shqiptarja-u-perpoq-te-me-perdhunonte-147627" }