Aksidentoi për vdekje një kalimtar, Gjykata jep vendimin për arbitrin e Superligës

Publikuar tek: sport, më 12:03 29-04-2017 Aksidentoi për vdekje një kalimtar, Gjykata jep vendimin për arbitrin e Superligës

Laver Alla është shpallur i pafajshëm nga Gjykata e Rrethit Lushnje.

Arbitri i Superligës u arrestua tri ditë më parë pasi u përfshi në një aksident me pasojë vdekjen e një personi, ndërkohë që Alla ishte duke udhëtuar me automjetin e tij.

Ndërkohë që ditën e djeshme ai është lëshuar nga ambientet e paraburgimit ku mbahej prej tri ditësh, pasi Gjykata e ka shpallur të pafajshëm.

Tashmë, Laver Alla mund t'i rikthehet aktivitetit të tij të përditshëm dhe profesionit si gjyqtar futbolli, ndërsa kujtojmë se prej disa vitesh, arbitri lushnjar është në elitën e futbollit shqiptar.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.025365114212036
array(1) { ["section"]=> string(87) "aksidentoi-per-vdekje-nje-kalimtar-gjykata-jep-vendimin-per-arbitrin-e-superliges-76863" }