Aksidentoi për vdekje pesë persona, dënohet me 12 vite burg Prend Ndreca

Publikuar tek: aktualitet, më 13:37 08-06-2015 Aksidentoi për vdekje  pesë persona, dënohet me 12 vite burg Prend Ndreca Viktimat e aksidentit

Gjykata e Shkodrës ka dënuar me 12 vite burg shtetasin Prend Ndreca , i cili akuzoi për vdekje pesë persona  gjatë një aksidenti automobilistik. Ngjarja ka ndodhur më 22 tetor 2015 në aksin rrugor Shkodër-Lezhë, ku kamioni i drejtuar nga Ndreca është përplasur me makinën tip BMË duke shkaktuar  pesë viktima të cilët udhëtonin në këtë automjet.

Si pasojë e aksidentit humbën jetën derejtuesi i BMW Osman Meraja, Rael Duli, Xheni Anamali, Orlend Mreca dhe Ledio Pinari. Ndërkohë Prokuroria kishte kërkuar dënimin me 18 vite burg për Prend Ndrecën.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Zhduken nga magazina e kompanisë “Agroblend” 30 tonë miell i sekuestruar me aflatoksinë
Tenderi 10 milionë euro i Lavanterisë në QSUT, 4 institucione nën akuzë për korrupsion »
Article Logic
Execution time: 0.012948989868164
array(1) { ["section"]=> string(77) "aksidentoi-per-vdekje-pese-persona-denohet-me-12-vite-burg-prend-ndreca-12992" }