Aksion anti-kanabis në Mat, sekuestrohen 7.2 kg në proces tharje

Publikuar tek: aktualitet, më 18:55 18-04-2017 Aksion anti-kanabis në Mat, sekuestrohen 7.2 kg në proces tharje

Policia e Matit ka zhvilluar një aksion për parandalimin e kultivimit të kanabisit në disa zona. Nga kontrolli janë gjetur 7.2 kg kanabis në një banesë të braktisur.

Vijon kontrolli i territorit për parandalimin e kultivimit të bimëve narkotike si dhe për  goditjen e prodhimit dhe shitjes të lëndëve narkotike

Gjatë kontrollit të territorit sekuestrohen nga Policia në një banesë të braktisur 7.2 kg lëndë narkotike e dyshuar Cannabis Sattiva.

Në zbatim të planit të masave për evidentimin dhe goditjen e sigurimit të farërave për kultivimin e bimëve narkotike, Shërbimet e Komisariatit të Policisë Mat, kanë ushtruar kontrolle në territor dhe ambjente të ndryshme, në njësinë Administrative Baz, në fshatin "Lek Hot".

Si rezultat i kontrolleve në një banesë të braktisur, është gjetur dhe sekuestruar një sasi  lëndë narkotike në formë boçe, e dyshuar Cannabis Sattiva, si dhe disa bimë narkotike, degë e kërcej në proçes tharjeje.

Pas peshimit rezultoi se pesha e saktë ishte 7 kilogramë e 200 gramë  lëndë e bimë narkotike në proçes tharjeje.

Lënda dhe bimët narkotike janë sekuestruar në cilësinë e provës materiale.

Vijojnë hetimet për të identifikuar dhe kapur autorët e implikuar në këtë veprimtari të paligjshme.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Miratohet me 82 vota pro ngritja e dy komisioneve të Vettingut, LSI tërheq kandidatin, e merr PDIU
WatsApp-i sjell një opsion të ri që mezi e keni pritur të gjithë »
Article Logic
Execution time: 0.010606050491333
array(1) { ["section"]=> string(69) "aksion-anti-kanabis-ne-mat-sekuestrohen-7-2-kg-ne-proces-tharje-75611" }