Aksion anti-terror në Gjermani: Arrestohen 11 persona, planifikuan sulme për të vrarë “sa më shumë njerëz”

Publikuar tek: bota, më 17:49 22-03-2019 Aksion anti-terror në Gjermani: Arrestohen 11 persona, planifikuan sulme për të vrarë “sa më shumë njerëz” Foto ilustruese

Të paktën 11 persona janë arrestuar gjatë një aksioni anti-terror në Gjermani me dyshimin se po planifikonin në sulm terrorist me përmasa të mëdha.

Sipas mediave gjermane dyshohet se të arrestuarit kishin planifikuar sulm terroriste për të vrarë “sa më shumë njerëz të mundeshin” duke përdorur armë dhe makina.

Të paktën 200 policë kanë marrë pjesë në aksionin anti-terror në Frankfurt. Autoritetet gjermane bëjnë me dije se krerët e grupit janë dy vëllezër 31-vjeçarë me banim në Ëiesbaden dhe një 21-vjeçar nga Offenbach, pranë Frankfurtit.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0056350231170654
array(1) { ["section"]=> string(109) "aksion-anti-terror-ne-gjermani-arrestohen-11-persona-planifikuan-sulme-per-te-vrare-sa-me-shume-njerez-157487" }