Aksion antidrogë në komunën Nikël të Krujës, arrestohet kryeplaku i fshatit

Publikuar tek: aktualitet, më 18:35 19-04-2015 Aksion antidrogë në komunën Nikël të Krujës, arrestohet kryeplaku i fshatit Foto ilustruese

Një aksion antidroge në komunën Nikël të Krujës ku u azgjësuan disa parcela me kanabis, ka çuar në pranga kryeplakun e fshatit Burë, Basir Tufa, për moskallëzim krimi dhe shpërdorim detyre.

Policia identifikoi disa parcela të mbjella me kanabis dhe bëri të mundur azgjësimin e 1040 rrënjëve të bimës narkotike. Kryeplaku i fshatit Burë ku u ndodheshin edhe parcelat me kanabis, është arrestuar pasi nuk ka raportuar në polici.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ndahet nga jeta At Konstandin Pistuli, i fundit në brezin e Franceskanëve, ceremonia nesër
Aksident në Maminas, shoferi humb kontrollin, mjeti përfundon i përmbysur »
Article Logic
Execution time: 0.011682987213135
array(1) { ["section"]=> string(79) "aksion-antidroge-ne-komunen-nikel-te-krujes-arrestohet-kryeplaku-i-fshatit-9192" }