Aksion i policisë në Vlorë për kontrollin e varkave turistike, bllokohen turistët (Video)

Publikuar tek: aktualitet, më 14:46 03-08-2015

Policia Kufitare ka zhvilluar ditën e sotme kontrolle të befasishme të varkave turistike të operatorëve që kryejnë linjat e ishullit të Sazanit dhe Karaburunit.

Qëllim i aksionit ka qenë kontrolli i dokumentacionit të operatorëve turistik, ndërsa policia ka nxjerrë me forcë rreth 70 turistë vendas dhe të huaj. Për rreth 2 orë është bllokuar qarkullimi i këtyre mjeteve lundruese, ndërsa në përfundim të operacionit nuk është konstatuar asnjë shkelje. I pranishëm gjatë kontrollit të policisë ka qenë edhe kandidati i pavarur për qytetin e Vlorës në zgjedhjet vendore të këtij viti, Vasil Bedinaj.

Kontrolli i policisë është kryer në pikun e fluksit të turistëve të cilët zgjedhin të vizitojnë ishullin e Sazanit dhe Karaburunin por kësaj here iu është dashur t’i anulojnë planet.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Gruaja godet e çan me gërshërë bashkëjetuesin, arrestohet
Në Ksamil shfaqet një mjet i ri lundrues (Foto) »
Article Logic
Execution time: 0.011644124984741
array(1) { ["section"]=> string(92) "aksion-i-policise-ne-vlore-per-kontrollin-e-varkave-turistike-bllokohen-turistet-video-17626" }