Aksion masiv në 24 qytete në Maqedoninë e Veriut, konfiskohen armë dhe drogë

Publikuar tek: rajon, më 14:58 21-09-2019 Aksion masiv në 24 qytete në Maqedoninë e Veriut, konfiskohen armë dhe drogë

Gjatë ditës së djeshme, por edhe në orët e para të mëngjesit të sotëm, Policia e Maqedonisë së Veriut ka zhvilluar një aksion të koordinuar me Ministrinë e Brendshme, ku janë sekuestruar armë dhe drogë.

Aksioni ka përfshirë 24 qytete, ndërsa janë kontrolluar 54 lokacione të ndryshme.

Gjatë aksionit janë konfiskuar një numër i konsiderueshëm i armëve jolegale si dhe 22 kilogramë marijuanë, por dhe drogave të tjera, si heroinë, kokainë dhe të tjera.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.031722068786621
array(1) { ["section"]=> string(82) "aksion-masiv-ne-24-qytete-ne-maqedonine-e-veriut-konfiskohen-arme-dhe-droge-179270" }