Aksion në Kavajë, kapen 11 abonentë që vidhnin energji elektrike

Publikuar tek: aktualitet, më 08:55 27-01-2018 Aksion në Kavajë, kapen 11 abonentë që vidhnin energji elektrike

11 abonentë janë kapur në Kavajë dhe po procedohen penalisht për vjedhje të energjisë elektrike.

Drejtoria Rajonale OSHEE Durrës bën me dije se prej disa ditësh është duke ushtruar kontrolle intensive në qytetin e Kavajës, bazuar mbi planin e masave kundër vjedhjes së energjisë elektrike. Nën praninë e policisë gjyqsore, u bë i mundur evidentimi i rasteve te furnizimit me energji elektrike jashtë matësit të 11 abonentëve, të cilët u proceduan penalisht me akuzën e vjedhjes së energjisë duke shmangur matësin.

 Më herët, nga kontrollet e mëparshme nga Drejtoria Rajonale OSHEE Durrës, gjatë fundit të vitit 2017, grupet e verifikimit evidentuan 40 raste të vjedhjes së energjisë elektrike, të cilat janë hetim nga organet kompetente. OSHEE u bën thirrje abonentëve debitorë të mos zgjedhin rrugën e gabuar dhe ndëshkuese të vjedhjes së energjisë, por, në pamundësi pagesash, t'i drejtohen kompanisë për tu njohur me skemat lehtësuese të shlyerjes së faturave me 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « FNSH postbllok në Shkodër, kontrolle protestuesve që po vijnë në Tiranë
Mbante fenelinë policie dhe lëvizte me armë nëpër kryeqytet, arrestohet i riu në Tiranë (EMRI-VIDEO) »
Article Logic
Execution time: 0.013612031936646
array(1) { ["section"]=> string(70) "aksion-ne-kavaje-kapen-11-abonente-qe-vidhnin-energji-elektrike-108095" }