Aksion spektakolar/ 4.2 ton kokainë, zbulohet sasia më e madhe e drogës në 2 dekadat e fundit

Publikuar tek: bota, më 18:00 15-03-2017

Një aksion spektakolar është finalizuar pas bashkëpunimit mes agjencive të shumta ndërkombëtare në rajonin e Amerikës së Jugut dhe Karaibeve.

Kështu, në brigjet e Suriname , janë zbuluar 4.2 tonë kokainë me vlerë 125 milion dollarë  janë konfiskuar nga një anije peshkimi në ujërat ndërkombëtare. Ky është sekuestrimi më i madh në Atlantik që nga viti 1999

Siç raporton Rt America, 4 persona do të ndiqen penalisht për trafikim të lëndëve narkotike.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Berlini: NATO të mos nxisë Turqinë drejt daljes
SHBA: Hakimi masiv i Yahoo është kryer nga 2 agjentë rusë »
Article Logic
Execution time: 0.011879920959473
array(1) { ["section"]=> string(97) "aksion-spektakolar-4-2-ton-kokaine-zbulohet-sasia-me-e-madhe-e-droges-ne-2-dekadat-e-fundit-72020" }