Aksioni kundër informalitetit, Rama poston FOTOT e bizneseve të bllokuara: Keqardhje që vazhdojnë avazin e vjetër...

Publikuar tek: aktualitet, më 23:38 17-07-2019 Aksioni kundër informalitetit, Rama poston FOTOT e bizneseve të bllokuara: Keqardhje që vazhdojnë avazin e vjetër... Foto e shperndare nga Rama

Kryeministri Rama ka postuar në profilin e vet foto të disa objekteve të bllokuara nga Hetimi Tatimor për shmangjen e detyrimeve ndaj shtetit.

'STOPI NFORMALITETIT. Keqardhje për këta njerëz që vazhdojnë avazin e vjetër të shmangies së detyrimeve ndaj shtetit dhe e paguajnë kaq shtrenjtë pasojën e shkeljes së ligjit...', shkruan Rama ndërsa shpërndanë dhe fotot.

Ditën e sotme qeveria ka nisur zbatimin e Planit Operacional kundër informalitetit, ku prioritet do të jetë kuponi tatimor, puna në të zezë dhe lëshimi i faturave, urdhër ky i kryeministrit Rama për bizneset që shmangin detyrimet ndaj shtetit.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.016356945037842
array(1) { ["section"]=> string(118) "aksioni-kunder-informalitetit-rama-poston-fotot-e-bizneseve-te-bllokuara-keqardhje-qe-vazhdojne-avazin-e-vjeter-172550" }