Aksioni për çlirimin e hapësirave publike, fadromat te Njësia 3

Publikuar tek: politike, më 14:38 18-01-2016 Aksioni për çlirimin e hapësirave publike, fadromat te Njësia 3

Aksioni i Bashkisë së Tiranës për çlirimin e hapësirave të zaptuara midis pallateve nga ndërtime të paligjshme ka vijuar gjatë ditës së sotme në Njësinë 3.

Baza betoni, garazhe automjetesh, depo të imporvizuara dhe mure rrethues janë disa prej ndërtimeve të shembura nga fadromat e Bashkisë. Veliaj u shpreh se aksioni për prishjen e ndërtimeve pa leje mbi kolektorë do të vijojë edhe në njësitë e tjera.

“Po çlirojmë Njësia 3 këto ditë e kështu në çdo njësi! Shumica e ndershme nuk duhet të vuajë nga një grusht shkelësish”, shkrua kryebashkiaku Erion Veliaj.

dd2.jpg

dd1.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0097861289978027
array(1) { ["section"]=> string(68) "aksioni-per-clirimin-e-hapesirave-publike-fadromat-te-njesia-3-30297" }