Aktet e dhunës në protestë, burri i ambasadores shqiptare në Amerikë: Talebanë, ligji t'u japë përgjigje

Publikuar tek: aktualitet, më 23:38 11-05-2019 Aktet e dhunës në protestë, burri i ambasadores shqiptare në Amerikë: Talebanë, ligji t'u japë përgjigje Ambasadorja Floreta Faber

Edmond Faber, bashkëshorti i ambasadores shqiptare në SHBA Floreta Luli Faber ka komentuar protestën e sotme të opozitës, e cila vijon me akte të forta dhune.

Faber i cili gëzon dhe pasaportë diplomatike falë bashkëshortes së tij, i quan protestuesit e opozitës talebanë dhe thotë se ligji duhet t' ju japë përgjigje.

Këtë koment Edmond Faber e ka bërë në një postim të ish-kryetarit të Gjykatës së Kasacionit Zef Brozi. Brozi vetë e cilëson dhunën në protestë si vepër antidemokratike e lidershipit të inkriminuar të saj.

60241523_453599421878223_4970943239415660544_n.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0093898773193359
array(1) { ["section"]=> string(108) "aktet-e-dhunes-ne-proteste-burri-i-ambasadores-shqiptare-ne-amerike-talebane-ligji-t-u-jape-pergjigje-163927" }