Akti Normativ për buxhetin merr 76 vota, surpriza: Ja dy deputetet në opozitë që votuan PRO

Publikuar tek: politike, më 21:14 14-12-2017 Akti Normativ për buxhetin merr 76 vota, surpriza: Ja dy deputetet në opozitë që votuan PRO

Është votuar me 76 vota pro dhe 32 kundër Akti Normativ për disa shtesa dhe ndryshime në buxhetin e vitit 2017. Dy vota pro i përkasin deputeteve të partisë PDIU, Reme Lala e Dibrës dhe deputetja më e ere e Elbasanit, Elena Xhina.

Dy partitë e mëdha opozitare, PD dhe LSI kanë votuar kundër këtij akti normativ. Ndërsa votimi për anëtarët e bordit të Autoritetit të Konkurencës për shkak se nga 4 kandidatë të nevojshëm kanë qenë vetëm dy.

Përmes këtij akti normativ rialokohen fonde për garantimin e ofrimit të shërbimeve publike, rritjen e eficencës të burimeve publike, dhe rritjen e sigurisë në realizimin e normës së buxhetit shlyerjen e detyrimeve të prapambetura të këtij viti, ndërkohë që janë ruajtur të gjithë parametrat e treguesve fiskalë të buxhetit.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012238025665283
array(1) { ["section"]=> string(96) "akti-normativ-per-buxhetin-merr-76-vota-surpriza-ja-dy-deputetet-ne-opozite-qe-votuan-pro-103103" }