Aktiv prej më shumë se 24 orësh, zjarri në Malin e Krujës i afrohet Sarisalltikut: Ndërhyrje me helikopter për të shuar flakët

Publikuar tek: aktualitet, më 19:33 08-04-2020 Aktiv prej më shumë se 24 orësh, zjarri në Malin e Krujës i afrohet Sarisalltikut: Ndërhyrje me helikopter për të shuar flakët

Mali i Krujës është përfshirë nga flakët, teksa bëhen më shumë se 24 orë që zjarri është aktiv, duke djegur sipërfaqe të madhe toke.

Zjarri po i afrohet vendit të shenjtë të quajtur Sarisalltik ku gjithashtu ndodhen dhe antenat.

Era e rëndë e pyjeve të djegur është përhapur në gjithë qytetin e Krujës.

Ende nuk dihet shkaku i zjarrit, por mendohet të jetë i qëllimshëm për të hapur kullota.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0088708400726318
array(1) { ["section"]=> string(131) "aktiv-prej-me-shume-se-24-oresh-zjarri-ne-malin-e-krujes-i-afrohet-sarisalltikut-nderhyrje-me-helikopter-per-te-shuar-flaket-201900" }