Aktivistët e AK te dera e ministrisë së Jashtme, tentojnë ta mbyllin me zinxhirë e dryn: Të ikë Bushati

Publikuar tek: politike, më 09:21 11-03-2016

Aleanca kuqezi proteston në dyert e Ministrisë së Jashtme.

Aktivistët kuqezi po tentojnë tëmbyllin hyrjen e Ministrisë së Jashtme me zinxhirë dhe dryn ndërsa mbajnë parrullën "Shqipëria mbi partitë". Aktivistët Kuqezi tentojnë të pengojne hyrjen e Ministrit Bushati në zyrë duke kërkuar dorëheqjen e tij.

AK akuzon ministrin e Jashtëm për deklaratat: "Partia njësoj si Shqipëria". Policia ka arritur në vendngjarje dhe ka shoqëruar gjashtë aktivistë, mes tyre dhe kreu i Aktivistëve kuqezi. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010095119476318
array(1) { ["section"]=> string(107) "aktivistet-e-ak-te-dera-e-ministrise-se-jashtme-tentojne-ta-mbyllin-me-zinxhire-e-dryn-te-ike-bushati-34810" }